Ve vězení v čínském Jen-čchingu si ještě po 27 letech odpykává trest poslední uvězněný v souvislosti s demonstracemi na náměstí Tchien-an-men, Miao Te-šun. Pětadvacetiletého Miao Te-šuna odsoudili v srpnu 1989 za žhářství k trestu smrti, později zmírněnému na doživotí a nakonec za dobré chování dvakrát zkrácen. Jako dělník byl souzen přísněji než studenti, kteří obecně dostávali nižší sazby než lidé z nižších příček společenského žebříčku (celkově bylo odsouzeno kolem 1600 lidí). (Podrobněji například zde.)
„Žhář“, jehož žhářství spočívalo v tom, že hodil košík na hořící tank, je podle svědectví těchto lidí fyzicky podlomený (mj. žloutenka B) a psychicky nemocný (schizofrenie). V říjnu tohoto roku by pan Miao měl být propuštěn. Dle výpovědí někdejších spoluvězňů odmítal přiznat jakoukoli vinu, litovat své účasti na protestech a vykonávat vězeňské práce. Byl tak slabý a vyhublý, že mu stáže ani nedávaly povinné řetězy na nohy. Kontakt s rodinou měl prý naposledy před deseti lety. John Kamm, ředitel nadace Tuej-chua, jež se Miaovým případem systematicky zabývá, vyslovil obavy o další osud pana Miao, který ve vězení strávil delší čas než předtím na svobodě.
Masakr na náměstí Nebeského klidu ze 4. 6. 1989 je dodnes politicky tabuizovaným tématem. Následkem toho dochází periodicky k blokování a odblokování desítek slov a hesel souvisejících s datem (64, 8964), jmény, místy, dokonce obecnými výrazy (vzpomínat, uctít, svíčka, dnešek atd.). Některá hesla nejsou k dohledání trvale. Aby cenzoři měli šanci postihnout všechny výrazy vztahující se k tématu, musejí stačit vynalézavosti čínských uživatelů internetu, kteří používají různé obměny relevantních pojmů – v tomto směru je asi nejdojemnější piktografický výraz pro slavného muže, který se den po masakru postavil před najíždějící tanky 占占人 (třetí znak pro člověka, první dva mají zobrazovat tanky). Mapování citlivých slov v diskuzu na čínském internetu se dlouhodobě věnují China Digital Times.