Elitní český policista ve službách CEFC

CEFC získala do svých řad další zajímavou osobnost – její bezpečnost teď střeží Miroslav Kolín, někdejší zaměstnanec elitních policejních útvarů.

Bývalý policista Miroslav Kolín, člověk se zajímavým profesním  životopisem, se nechal najmout na ochranu čínské firmy CEFC. Podrobnosti uveřejnily lidovky.cz.

K bezpečnostnímu sboru nastoupil v roce 1997, a to rovnou do výběrového Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). A po dvou letech se dostal k nejutajenější složce policie. V letech 1999 až 2009 byl detektivem Útvaru zvláštních činností (ÚZČ) pod Policejním prezidiem, který nasazuje odposlechy a provádí sledování. Kolín byl součástí takzvané hotelové služby. Jejím úkolem je nasazovat štěnice a monitorovat pro bezpečnostní složky vytipované hotely.

Mezi známosti Miroslava Kolína patří Jan Tomášek, dříve činný detektiv z protikorupčního útvaru, dnes pojišťovací makléř ve společnosti Buckley Associates, o jejíchž zakázkách získaných bez tendru (Středočeský kraj, Hlavní město Praha, ČD Cargo, Správa železniční dopravní cesty – kde mimochodem Kolín pracoval na pozici bezpečnostního ředitele) zajímavě psala MF DNES roku 2010. Tomášek se zná i s místopředsedou představenstva CEFC Jaroslavem Tvrdíkem, od něhož se novináři neúspěšně snažili domoci nějakých informací o angažmá M. Kolína. „Absolutně neskutečné a téměř neuvěřitelné“ připadá dle citace Tvrdíkovi pídit se po zaměstnanci soukromé firmy.

Miroslav Kolín rok před přijetím do CEFC pracoval coby šéf údržby České pošty, státního podniku spadajícího pod ministerstvo vnitra. Na cestě od pošty k CEFC Kolína předběhla Marcela Hrdá, bývalá generální ředitelka ČP a poradkyně Milana Chovance, od letošního února viceprezidentka CEFC.

Do české pobočky CEFC zamířila po jejím vzniku řada vysokých úředníků českého státu. Představitelé CEFC zase působí jako poradci a důvěrníci několika ústavních činitelů ČR. S dalšími aktéry politického života v ČR je čínská firma propojena obchodními a osobními vztahy.